Škola, do které stojí za to chodit

Třída 7.A

Hurááá na Rokštejn!

Lokální vláček nás dovezl až do Dolní Smrčné, odkud jsme vyrazili ke zřícenině hradu Rokštejn. Trošku nás vyděsila mapa, kterou jsme byli obdarováni hned na zastávce, abychom našli správnou cestu. Proplétali jsme se polem, lesem, když najednou se před námi tyčí hrad. Poštolky obecné, které hnízdí ve zdejší věži, nám létali nad hlavami. Dalších 5 km do Hájenky Černé lesy – místa našeho odpočinku. Holky vařily svačinu. Mezitím Daniel a Michal hráli super „tenisobatminton“ a Kristuš s Lukášem hledali ještěrky, žížaly a podobnou havěť. Po svačině však přišla bouřka a začalo pěkně pršet, a tak jsme byli nuceni jít do společenské místnosti.  Hráli jsme karty, hru Hádej, kdo jsi. Navštívili nás osobnosti jako Karel Gott, Miloš Zeman, Harry Potter, Leonardo Da Vinci a další. Někteří šli spát velmi brzo a ten zbytek pokračoval ve hrách. Druhý den po bohaté snídani stále lehce poprchávalo, a tak se nám plány začaly hroutit. Avšak počasí se umoudřilo a my jsme mohli jít do Brtnice. Tam jsme měli půl hodiny rozchod, abychom si dopřáli něco dobrého a taky splnily úkoly z bojové hry. Na cestě zpátky jsme paním učitelkám utekli asi o kilometr! Rozloučili jsme se vyhlášením nejlepších „luštitelů“ a hurá na vlak domů.                                                                         Tínka a Michal

Renesanční Jihlava – tak znělo téma další z řady přednášek o historii našeho města. A že je skutečně o čem povídat, protože díky rozmachu soukenictví  prožívala Jihlava v této době jedno z nejvýznamnějších období. Doklady toho potkáváme při svých procházkách dodnes, byť možná někdy netušíme, jakou hodnotu v životě Jihlavanů měly a stále mají.

Minulý týden jsme se dozvěděli spoustu zajímavého o životě rytířů ve 14. století. Mohli jsme na vlastní oči shlédnout rytířské klání. Také jsme dostali příležitost vyzkoušet si středověkou výzbroj, prohlédnout si tehdejší zbraně a poslechnout si o dobových zvyklostech.

 

A je to opět tady. Po druhých místech ve florbalu (mladší a starší žákyně), je tu pro změnu opět druhé místo. Tentokrát mladší holky zabojovaly v košíkové. Všechny soupeřky porazily bez větších problémů, až ve finále podlehly ZŠ Seifrtova.

V pátek 21.3.2014 se naši žáci zúčastnili silové soutěže. Podařilo se nám „vytěžit“ dvě čtvrtá místa (Tomáš Mlejnek, Monika Šanderová).

27.2. se na naší škole uskutečnilo školní kolo recitační soutěže určené žákům druhého stupně. Těší nás, že se v řadách především mladších žáků objevilo tolik zájemců o poezii i recitaci. V divadelním  sále zazněly krásné básně našich klasiků, ale i moderní tvorba současných básníků. Samotnou soutěž pak doplnil doprovodný program, který si připravili sami žáci – tanec, zpěv, básně, které se do soutěže nevešly.

III. kategorie (6. a 7. ročníky)

1.místo Silvie Šrámková (6.A)

2.místo Michaela  Marešová (6.A)

3.místo Tereza Nerudová (7.A)

IV.kategorie (8. a 9. ročníky)

1.místo Vendula Křivánková (8.A)

2.místo Zuzana Bouchnerová (9.A)

3.místo neuděleno

Všem zúčastněným děkujeme, vítězům blahopřejeme a žákům potupujícím do okresního kola držíme palce.  

 Vánoční den jsme prožili v radostném duchu. Všichni jsme se sešli u společného „stolu“, abychom oslavili výjimečný den a vzájemně se potěšili drobnými dárky.Velkým dárkem pro nás všechny bylo i vítězství v soutěži o nejhezčí vánoční výzdobu třídy, za které jsme byli  byli odměněni výborným dortíkem, a zároveň jsme se radovali s ostatními spolužáky, kteří byli úspěšní ještě v dalších vánočních soutěžích. Rozloučili jsme se za doprovodu fléten veselou koledou – náš rok byl totiž velmi  úspěšný a veselý a budeme věřit, že takový bude i ten příští. Radostný a úspěšný rok přejeme i Vám.

Družstvo 1          Družstvo 2        Družstvo 3         Družstvo 4
Živnůstka            Vašíček                  Orel                       Reidl
Černý                     Kainc                    Volf                          Fejt
Smrčková          Špejtková          Bruknerová L.      Fexová
Klika                        Pelán                   Zelený                  Marčík
 
Družstvo 5       Družstvo 6       Družstvo 7        Družstvo 8
Hlavatý               Kozel                 Bednárik          Petrlíková
Dočekal             Matuška              Pavlinec             Cetl
Vlčková         Bruknerová T.    Hvězdová        Literová
Novák               Pokorný             Albrecht              Rázl

Pořadí: 1.místo – družstvo č.5

               2.místo – družstvo č.3

               3.místo – družstvo č.8

IMG_1114

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily