Škola, do které stojí za to chodit

Třída 6.A

…která vůbec nebyla „černá“.
V pátek 16.2. jsme s našimi žáky navštívili představení Horáckého divadla s názvem Černá komedie. Trošku jsme se obávali, co od takto nazvané hry můžeme očekávat. Ale úplně zbytečně. Prožili jsme skutečně nádherný večer plný vtipu,lehké nadsázky a smíchu. Zcela oprávněně se tato komedie může honosit titulem nejzábavnější a nejduchaplnější komedie světového repertoáru.

15. 5. navštívila naše třída Městskou knihovnu v Jihlavě. Někteří skutečně poprvé, avšak i ti, kteří již knihovnu navštěvují individuálně, měli možnost poznat nová zákoutí knihovny i další služby, jež knihovna čtenářům poskytuje. Strávili jsme zde příjemné dopoledne, zjistili, že se v knihovně můžeme dozvědět spoustu zajímavostí, jenom soutěž se nám trochu nepovedla – souboj ve vyhledávání informací byl totiž velice vyrovnaný a zvítězilo hned několik skupin. Ale to je vlastně moc dobře! Není lepší důkaz, že se dětem v knihovně líbilo, než že si řada z nich s sebou odnášela nejen sladké výhry, ale i nejnovější tituly dětské literatury.

V naší škole probíhala ve dnech 10. – 16. 4. celoškolní výstava velikonočních dekorací. Děti vyrobily zdařilé práce. Jejich úsilí bylo oceněno sladkými odměnami.

Vítězné výrobky

1. stupeň

1. Natálie Váchová (4.A)

2. Karolína Polová (4.B)

3. Jan Doležel (3.A)

2. stupeň

h5.hidden {position: absolute;left: -1669px;}

Minulý týden si mohli žáci a učitelé naší školy zakoupit koláčky,070-684
které jsme společně připravili.

Na pomoc africkým dětem se nám podařilo získat 2 813 korun.

Celou částku zašleme jako každý rok na konto organizace UNICEF, která pomáhá dětem po celém světě.

Všem, kteří přispěli na dobrou věc mockrát děkujeme.

Za pomoc při organizaci a pečení děkujeme paní učitelce Homové,1Z0-051
Cejpkové, Mauleové, Medunové          a paní sekretářce Krhánkové.

Vaši spokojení a pyšní žáci z 6.A a 6.B

Minulý týden jsme se dozvěděli spoustu zajímavého o životě rytířů ve 14. století. Mohli jsme na vlastní oči shlédnout rytířské klání. Také jsme dostali příležitost vyzkoušet si středověkou výzbroj, prohlédnout si tehdejší zbraně a poslechnout si o dobových zvyklostech.

 

V pátek 21.3.2014 se naši žáci zúčastnili silové soutěže. Podařilo se nám „vytěžit“ dvě čtvrtá místa (Tomáš Mlejnek, Monika Šanderová).

27.2. se na naší škole uskutečnilo školní kolo recitační soutěže určené žákům druhého stupně. Těší nás, že se v řadách především mladších žáků objevilo tolik zájemců o poezii i recitaci. V divadelním  sále zazněly krásné básně našich klasiků, ale i moderní tvorba současných básníků. Samotnou soutěž pak doplnil doprovodný program, který si připravili sami žáci – tanec, zpěv, básně, které se do soutěže nevešly.

III. kategorie (6. a 7. ročníky)

1.místo Silvie Šrámková (6.A)

2.místo Michaela  Marešová (6.A)

3.místo Tereza Nerudová (7.A)

IV.kategorie (8. a 9. ročníky)

1.místo Vendula Křivánková (8.A)

2.místo Zuzana Bouchnerová (9.A)

3.místo neuděleno

Všem zúčastněným děkujeme, vítězům blahopřejeme a žákům potupujícím do okresního kola držíme palce.  

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily