Škola, do které stojí za to chodit

Třída 5.A

Ve dnech 18.-20.6. jsme vyrazili na školní výlet do RS Záseka nedaleko Netína. První den jsme se ubytovali, seznámili se s okolní přírodou  asi 4 km výletem a koupali se v bazénu – někteří i v oblečení.Druhý den po snídani jsme vyrazili na plánovaný výlet do  Netína, kde je soukromá farma rodiny Němcových s malou mlékarnou. Zde jsme viděli a dozvěděli se nějaké informace o chovu krav, podařilo se nám vidět narozené telátko, staré 5 hodin , a v podnikové prodejničce jsme ochutnali a nakoupili domácí jogurty, sýry a mléko. Poté jsme se vydali zpět. Po menším asi 12km výletu jsme se rychle naobědvali a padli vyřízení do svých postýlek na polední klid. Odpoledne jsme se vykoupali a těšili se na večerní táborák. U něj jsme si zazpívali spoustu písniček a ve 22.00 hodin jsme se vydali na stezku odvahy. Zvládli jsme ji všichni a do postýlek jsme se ukládali plní zážitků po půlnoci. Ráno se nám moc vstávat nechtělo, ale museli jsme zabalit a nachystat se k odjezdu. Výlet se nám vydařil.     

Minulý týden jsme se dozvěděli spoustu zajímavého o životě rytířů ve 14. století. Mohli jsme na vlastní oči shlédnout rytířské klání. Také jsme dostali příležitost vyzkoušet si středověkou výzbroj, prohlédnout si tehdejší zbraně a poslechnout si o dobových zvyklostech.

 

V poslední hodině hudební výchovy jsme si zazpívali koledy, které si žáci měli připravit. Někdo koledám věnoval hodně času, někdo méně, někdo vůbec. Nejlépe se vystoupení povedlo Kačence Dominikové.  Všichni jsme si ale s chutí zazpívali, popřáli si krásné Vánoce a Nový rok, protože další hodina hudební výchovy nás čeká až v lednu.

Tak ještě jednou vše nej… nejen vám, ale rodičům.

Ve čtvrtek 5.12. nás 1. vyučovací hodinu navštívila paní policistka. Povídali jsme si o alkoholických nápojích a tabákových výrobcích. O jejich užívání a škodlivosti pro lidský organismus. Beseda byla pro všechny z nás velice zajímavá a poučná.

5. 12. za námi zavítal Mikuláš, andělé a čerti. Společně jsme si zazpívali a děti dostaly odměny od andělů.

V pondělí 7.10. nás navštívili pracovníci Vrakbaru. Povídali jsme si o drogách, jak nám škodí a proč. Zahráli jsme si společně hry. Už se těšíme na příště.

Dneska jsme se spolu s páťáky sešli na soutěživé hodince v divadle naší školy. Prvňáčci si díky svým kamarádům z páté třídy zasoutěžili, dostali plno odměn a poznali, že ve škole mají kamarády i u větších dětí. Velké díky patří všem z 5.A, paní učitelce Bílkové  i paní asistentce  Vaňkové, které dětem pomohly s přípravou programu. Všechno se nám moc líbilo. Nakonec jsme si všichni zazpívali a už se těšíme na příští setkání.

 

10. 9. 2013 jsme se na školním hřišti zúčastnili vzdělávacího programu dravci, který byl velice zajímavý. Nejvíce se nám líbily letové ukázky.

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily