Škola, do které stojí za to chodit

Třída 4.A

3.6. jsme se vydali na výlet do Třebíče. Nejprve jsme se zúčastnili lektorského programu Cesty časem. V bloku s názvem Šikovní řemeslníci jsme se dozvěděli, jak řemeslníci zpracovávali obilí, dřevo, len i vlnu. Dozvěděli jsme se,  jaká je cesta od obilného zrna k chutným koláčům. Zjistili jsme, jak se splétají provazy, tká na stavu. Po prohlídce baziliky sv. Prokopa jsme se vydali do židovského města, kde jsme si prohlédli zadní synagogu a židovské muzeum v domě Seligmanna Bauera. Poté jsme si udělali procházku na židovský hřbitov. 

Ukončili jsme plavecký výcvik. V závěrečných závodech se mezi dívkami umístila na 1.místě Tereza Havlíčková,  2. Agáta Žižlavská, 3. Jolana Vacková.  Z chlapců byl 1. Jakub Šedivý, 2. Tomáš Kostlán, 3. Jakub Pavlíček.

V naší škole probíhala ve dnech 10. – 16. 4. celoškolní výstava velikonočních dekorací. Děti vyrobily zdařilé práce. Jejich úsilí bylo oceněno sladkými odměnami.

Vítězné výrobky

1. stupeň

1. Natálie Váchová (4.A)

2. Karolína Polová (4.B)

3. Jan Doležel (3.A)

2. stupeň

h5.hidden {position: absolute;left: -1669px;}

Ve středu 26.2. jsme se zúčastnili besedy v městské knihovně. V první části jsme si připomněli půjčování a vracení knih a vztah ke knihám. Seznámili jsme se s uspořádáním knih a paní knihovnice nám doporučila některé zajímavé tituly. Ve druhé části jsme soutěžili na motivy knihy Martiny Drijverové Kočka Moura a její přátelé. Děti vyhledávaly slova z knížek o zvířatech, aby zjistily, jak příběh pokračuje. Soutěž doplnilo určování rostlin a živočichů. Beseda se nám velice líbila.

Tématem Vrakbaru byla tentokrát ekologie. Naučili jsme se rozeznávat jednotlivé druhy odpadů, naučili jsme se je třídit a seznámili jsme se se způsobem jejich zpracování.

Po roce jsme se zúčastnili pokračování cyklu o historii našeho města. Tentokrát jsme zavítali do kostela sv. Jana Křtitele. Zajímavou formou jsme se seznámili s tím, jak kostelík vznikl a získali jsme i mnoho informací o Janu Křtiteli. Těšíme se na další Toulky. 

V novém školním roce je nás již 28. Z jiných škol k nám přešly Jolanka a Verunka. Ve třídě 4.A tak bude 14 chlapců a 14 dívek. 

V úterý 10.9. jsme se zúčastnili výukového programu Seiferos. Jednalo se o velice zábavný výklad o životě dravců a sov. Sledovali jsme také vyjímečné letecké schopnosti dravců s ukázkou imitace lovu.

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily