Škola, do které stojí za to chodit

Třída 3.B

Ve dnech 18.-20.6. jsme vyrazili na školní výlet do RS Záseka nedaleko Netína. První den jsme se ubytovali, seznámili se s okolní přírodou  asi 4 km výletem a koupali se v bazénu – někteří i v oblečení.Druhý den po snídani jsme vyrazili na plánovaný výlet do  Netína, kde je soukromá farma rodiny Němcových s malou mlékarnou. Zde jsme viděli a dozvěděli se nějaké informace o chovu krav, podařilo se nám vidět narozené telátko, staré 5 hodin , a v podnikové prodejničce jsme ochutnali a nakoupili domácí jogurty, sýry a mléko. Poté jsme se vydali zpět. Po menším asi 12km výletu jsme se rychle naobědvali a padli vyřízení do svých postýlek na polední klid. Odpoledne jsme se vykoupali a těšili se na večerní táborák. U něj jsme si zazpívali spoustu písniček a ve 22.00 hodin jsme se vydali na stezku odvahy. Zvládli jsme ji všichni a do postýlek jsme se ukládali plní zážitků po půlnoci. Ráno se nám moc vstávat nechtělo, ale museli jsme zabalit a nachystat se k odjezdu. Výlet se nám vydařil.     

Dne 7.5. naše třídy uspořádaly ročníkový den s  názvem Den matek. Děti si připravily pro maminky krásné vystoupení plné písniček, básniček, pohádek. Na závěr pak bylo pro maminky připraveno  překvapení – jedno formou projekce jejich miláčků jako miminek a následně děti maminkám předaly dárečky, přáníčka a kytičky. Představení se neobešlo bez krásných slziček radosti a štěstí.

Dnešním dnem jsme ukončili plavecký výcvik. Žáci podle svých zásluh a umu obdrželi mokré vysvědčení – někteří želvičku, kapříka a někteří i delfíny. Druhá část dnešního výcviku byla věnována plaveckým závodům. V kategorii chlapců se na 1.místě umístil Jakub Čížek, na 2.místě – Matěj Voslář, na 3. místě – Jakub Lněnička. V kategorii dívek – na 1. místě Katka Hladková, 2. místo – Katka Peterková a 3. místo – Eliška Neubauerová.

Dnes jsme měli velmi zajímavý program Navštívila nás ve třídě paní policistka, přivedla s sebou nevidomou paní a jejího asistenčního psa. Povídali jsme si o životě nevidomých, o jejich starostech a nástrahách v životě. Děti si vyzkoušely přivést „slepého“ kamaráda k židličce a zjistily, že to opravdu není vůbec lehké – ani být slepým ani dělat průvodce. Zamilovali jsme si i asistenční fenečku, které se u nás tak líbilo, že si schrupla.

Dnes si žáci užili krásné karnevalové dopoledne. V první hodině se seznámili s průběhem karnevalu v Riu a Benátkách, vyrobili krásné benátské masky. Druhá a třetí hodina se nesla v duchu různých soutěží, představování masek, tance a vyhlašování nejlepší masky obou tříd.  Děkujeme i rodičům za připravené masky.

V anglickém jazyku probíráme části těla a obličeje. V hodinách děti vymýšlí, malují a popisují různé příšerky, což je moc baví. Vytvořili krásné příšery. Nyní mají za úkol vybrat si jakékoliv zvíře a budou vyrábět podobný projekt. Hodiny se dětem velmi líbí a výstupy jsou opravdu krásné.

Dne 12.2. nám začal plavecký výcvik, na který jsme se moc těšili. Trenéři si nás rozdělili podle našeho „plaveckého umu“ do družstev a do konce února budeme chodit plavat. Na konci se všichni těšíme na závody.  

Termíny: 26. 7. – 2. 8. 2014

2. 8. – 9. 8. 2014

Místo: Vanov u Telče

Cena: 3 200,-

V ceně 5x denně strava, pitný režim, celodenní program se soutěžemi a cenami, příjezd a odjezd zajištěn.

Podrobné informace – J.Kasáčková – 3.B

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily