Škola, do které stojí za to chodit

Třída 2.A

Členové dramatického souboru Kašpárek při Domu dětí a mládeže Jihlava nám zahráli pohádku „Ve strašidelném lese“. Seznámili jsme se s pohádkovými postavičkami jako jsou víla Kristýnka, kostlivec René,, vodník Dundík, čert Kuba, skřítek Kukadlíčko, strašidýlko Josífek, mlhatice, čarodějnice i bubáci.

V pondělí 2. prosince 2013 hned první hodinu čekalo na děti z 2.A překvapení. Přišla je navštívit jejich známá policistka a nepřišla jen tak, ale zase měla připravené povídání  – O popleteném děvčátku Anně. Děti Anně poradily, jak by se měla sama doma správně zachovat při nezvané návštěvě cizího člověka a jak se zachází s klíči od domu… Samozřejmě, že jim trochu pomáhala paní policistka, která navíc slíbila na jaře další návštěvu.

O prázdninách pořídil tatínek Matiáše Krpálka fotografii slunečnice, kterou Matiáš ve škole vlastnoručně vypěstoval z malého semínka. Matiáš svou školní slunečnici s maminčinou pomocí přesadil do záhonku a slunečnice vyrostla do veliké krásy… Ostatní děti své slunečnice nefotily, ale pěkně je nakreslily do sešitů.

Milí žáci,

přeji Vám úspěšné vykročení do nového školního roku. Nezapomeňte si do školního batohu přibalit trochu sebekázně, píle, trpělivosti, radosti a přátelství.

Naďa Kokešová,

třídní učitelka

IMG_0048
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily