Škola, do které stojí za to chodit

Třída 1.C

Dneska jsme absolvovali závěrečné plavání, dostali jsme mokrá vysvědčení a chvátali jsme na filmové představení Čtyřlístek ve službách krále. Byl to pěkný předposlední den ve škole, kéž by jich takových bylo více. A teď už jen zítra na dětské hřiště, pohrát a hurá na PRÁZDNINY!

Ke Dni dětí jsme se dnes vypravili do Zborné, kam rádi jezdíme každý rok. Opečení špekáčku, nějaká dobrota, houpačky, prolézačky, pískoviště, zkrátka všechno, co si můžeme přát, hlavně když nám vyjde počasí jako dneska. Tak ještě jednou – vše nejlepší děťátka!

Ve středu jsme si za celoroční práci, a že jí bylo hodně!, dopřáli celodenní výlet. Nejdříve náš autobus zamířil do Jaroměřic nad Rokytnou. Tam jsme si prohlédli část zámku, zámeckou zahradu, nakoupili potřebné dárečky a vyrazili jsme na Dalešickou přehradu, kde už na nás čekal parník. Hodinová projížďka po přehradě byla moc hezká. Tady jsme utratili poslední penízky. Po přistání na pevnině jsme se proběhli, protáhli a pomalu jsme se vraceli domů. U školy už na nás čekali rodiče, kteří byli rádi, že jsme se v pořádku vrátili a hlavně – s úsměvem na tvářích!

 

Minulý týden jsme zahájili plavecký výcvik a dnes jsme se již pustili do plavání. Podle našich dovedností jsme rozděleni do tří skupin. Dnešní fotografie nás zachycují v začátcích, ale slibujeme, že až výcvik ukončíme a dostaneme naše mokré vysvědčení, budeme  mnohem zdatnější. Již dnes některé děti překonaly strach a jiné plavaly jak o život. Byl na ně pěkný pohled, co myslíte? 

28.4. jsme předvedli dětem i rodičům svůj program sestavený z básniček a pohádkových scének. Dětem se představení líbilo. Děkujeme rodičům, kteří pomáhali připravit kostýmy a pomůcky pro náš ročníkový den.

Umíme chodit po chodníku, po silnici, jezdit správně na kole nebo kolečkových bruslích? Dneska už možná většina z nás ANO! Jsou z nás chodci, cyklisté i bruslaři, kteří ví, jak se máme chovat, abychom nezranili sebe ani nikoho jiného. A nezapomeňte – přechod pro chodce není přejezd pro kola!

Včera nám přišla předčítat maminka Sophinky Pohankové. Vybrali jsme si z mnoha knížek pohádky o Cipískovi. Všichni jsme pozorně naslouchali. Pohádky se nám líbily a zase se těšíme na další předčítání. Sophinčině mamince za krásné předčítání moc děkujeme.

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily