Škola, do které stojí za to chodit

Třída 1.B

Dneska jsme absolvovali závěrečné plavání, dostali jsme mokrá vysvědčení a chvátali jsme na filmové představení Čtyřlístek ve službách krále. Byl to pěkný předposlední den ve škole, kéž by jich takových bylo více. A teď už jen zítra na dětské hřiště, pohrát a hurá na PRÁZDNINY!

Dnešní den jsme věnovali návštěvě knihovny. Dozvěděli jsme se plno nových informací o knížkách, o knihovně a byli jsme nadšeni. Doufáme, že nám toto nadšení vydrží i nadále a staneme se pravidelnými návštěvníky knihovny. Je tu přece tolik krásných knih, které čekají jenom na nás!

Ke Dni dětí jsme se dnes vypravili do Zborné, kam rádi jezdíme každý rok. Opečení špekáčku, nějaká dobrota, houpačky, prolézačky, pískoviště, zkrátka všechno, co si můžeme přát, hlavně když nám vyjde počasí jako dneska. Tak ještě jednou – vše nejlepší děťátka!

Ve středu jsme si za celoroční práci, a že jí bylo hodně!, dopřáli celodenní výlet. Nejdříve náš autobus zamířil do Jaroměřic nad Rokytnou. Tam jsme si prohlédli část zámku, zámeckou zahradu, nakoupili potřebné dárečky a vyrazili jsme na Dalešickou přehradu, kde už na nás čekal parník. Hodinová projížďka po přehradě byla moc hezká. Tady jsme utratili poslední penízky. Po přistání na pevnině jsme se proběhli, protáhli a pomalu jsme se vraceli domů. U školy už na nás čekali rodiče, kteří byli rádi, že jsme se v pořádku vrátili a hlavně – s úsměvem na tvářích!

 

Dne 7.5. naše třídy uspořádaly ročníkový den s  názvem Den matek. Děti si připravily pro maminky krásné vystoupení plné písniček, básniček, pohádek. Na závěr pak bylo pro maminky připraveno  překvapení – jedno formou projekce jejich miláčků jako miminek a následně děti maminkám předaly dárečky, přáníčka a kytičky. Představení se neobešlo bez krásných slziček radosti a štěstí.

Umíme chodit po chodníku, po silnici, jezdit správně na kole nebo kolečkových bruslích? Dneska už možná většina z nás ANO! Jsou z nás chodci, cyklisté i bruslaři, kteří ví, jak se máme chovat, abychom nezranili sebe ani nikoho jiného. A nezapomeňte – přechod pro chodce není přejezd pro kola!

S prvňáčky z kroužku anglického jazyka se učíme spoustu nových slovíček. Hrajeme různé hry, zpíváme písničky, v nichž si slovíčka procvičujeme. V minulých hodinách jsme se učili předložky a hned jsme je použili ve větách. Opička se nám schovávala, ale my jsme ji vždycky našli a správně určili, kde zrovna je 🙂

Dnes jsme mohli u nás ve třídě přivítat první odvážlivkyni, maminku Peichlovou, která za námi přišla s knížkou Káťa s Škubánek. Dozvěděli jsme se o knížce, o Kátě i o Škubánkovi. Jednu kapitolku nám maminka přečetla a nakonec jsme se na pohádku podívali na interaktivní tabuli. Moc se nám to všem líbilo a doufáme, že bude víc maminek a tatínku, kteří budou mít odvahu a přijdou za námi, nejen s knížkou, ale třeba i s dobrým nápadem.

Dnes jsme si trošku pohráli v anglickém jazyce. Nejdříve jsme si vše zopakovali, tzn. slovíčka, písničku, něco o narozeninách a pak jsme vypracovali „projektík“. Nesměl chybět dárek, dort, přáníčko ani dobrá nálada.

Dnes jsme se konečně dočkali! Plavání v našem bazénu… Někteří s odvahou, někteří trošku s obavami, ale všichni natěšení. Bylo to fajn. Ještě si to v úterý zopakujeme a pak se budeme těšit na květen, kdy se už doopravdy začneme učit plavat.

IMG_0048
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily