Škola, do které stojí za to chodit

Třída 1.B

Dneska jsme absolvovali závěrečné plavání, dostali jsme mokrá vysvědčení a chvátali jsme na filmové představení Čtyřlístek ve službách krále. Byl to pěkný předposlední den ve škole, kéž by jich takových bylo více. A teď už jen zítra na dětské hřiště, pohrát a hurá na PRÁZDNINY!

Dnešní den jsme věnovali návštěvě knihovny. Dozvěděli jsme se plno nových informací o knížkách, o knihovně a byli jsme nadšeni. Doufáme, že nám toto nadšení vydrží i nadále a staneme se pravidelnými návštěvníky knihovny. Je tu přece tolik krásných knih, které čekají jenom na nás!

Ke Dni dětí jsme se dnes vypravili do Zborné, kam rádi jezdíme každý rok. Opečení špekáčku, nějaká dobrota, houpačky, prolézačky, pískoviště, zkrátka všechno, co si můžeme přát, hlavně když nám vyjde počasí jako dneska. Tak ještě jednou – vše nejlepší děťátka!

Ve středu jsme si za celoroční práci, a že jí bylo hodně!, dopřáli celodenní výlet. Nejdříve náš autobus zamířil do Jaroměřic nad Rokytnou. Tam jsme si prohlédli část zámku, zámeckou zahradu, nakoupili potřebné dárečky a vyrazili jsme na Dalešickou přehradu, kde už na nás čekal parník. Hodinová projížďka po přehradě byla moc hezká. Tady jsme utratili poslední penízky. Po přistání na pevnině jsme se proběhli, protáhli a pomalu jsme se vraceli domů. U školy už na nás čekali rodiče, kteří byli rádi, že jsme se v pořádku vrátili a hlavně – s úsměvem na tvářích!

 

Dne 7.5. naše třídy uspořádaly ročníkový den s  názvem Den matek. Děti si připravily pro maminky krásné vystoupení plné písniček, básniček, pohádek. Na závěr pak bylo pro maminky připraveno  překvapení – jedno formou projekce jejich miláčků jako miminek a následně děti maminkám předaly dárečky, přáníčka a kytičky. Představení se neobešlo bez krásných slziček radosti a štěstí.

Umíme chodit po chodníku, po silnici, jezdit správně na kole nebo kolečkových bruslích? Dneska už možná většina z nás ANO! Jsou z nás chodci, cyklisté i bruslaři, kteří ví, jak se máme chovat, abychom nezranili sebe ani nikoho jiného. A nezapomeňte – přechod pro chodce není přejezd pro kola!

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily