Škola, do které stojí za to chodit

Třída 1.A

1 2 3 9

Prázdniny se nám pomalu blíží ke konci, a tak je čas si připomenout, jak jsme trávili poslední školní dny. Navštívili jsme ZOO, kde jsme se zúčastnili velice pěkného programu o skřítku Lesníčkovi. Dozvěděli jsme se několik zajímavých informací, pohráli si, naučili se básničku a následně jsme se vydali obhlédnout zvířátka. Jihlavská ZOO je opravdu velice pěkná a my jsme tam společně prožili krásné dopoledne.

Děti, už se na Vás těším! 1. září se sejdeme opět ve škole. Mějte krásný zbytek prázdnin!

Když na loukách kvetou kopretiny, těšíme se všichni na prázdniny.

Po roce už tady budou zas, nastane nám lenošení, prázdný čas.

Na celé dva měsíce, opustíme lavice, v lese nebo u vody, užijem si přírody,

na celé dva měsíce, opustíme lavice, do školy pak s chutí vrátíme se zas!

Krásné léto přejí děti z 1. A a M. Hamáčková

Tomáškova maminka, paní Talácková, nezklamala a v rámci předčasné oslavy Tomáškových narozenin celou třídu překvapila nanuky, které si děti hned slízaly. Moc děkujeme a Tomáškovi přejeme všechno nejlepší!

Ve středu jsme absolvovali poslední plavecký výcvik a za naše snažení jsme dostali mokré vysvědčení. Každý dostal vysvědčení podle svých dovedností, ale zklamaný nebyl nikdo, protože jsme po zbytek hodiny dováděli v bazénu. Oproti tomu, jak jsme začínali a báli jsme se třeba i ponořit hlavu, jsou „skoro“ ze všech plavci 🙂 Snad se příští rok ještě zdokonalíme!

V pondělí jsme navštívili hlavní pobočku knihovny na náměstí, kde si pro nás paní knihovnice připravily program s názvem Knížka, moje kamarádka. Nejdříve jsme se seznámili s prostorem, s novými knižními tituly a členěním knih, následně jsme se přesunuli do studovny, kde už byl připravený kvíz.  Prověřili jsme si naši paměť a pozornost a zároveň dovednost spolupracovat. Vše jsme  zvládli na jedničku a někteří si odnášeli domů i zajímavé knížky na prázdninové čtení.

 

Ze čtvrtka na pátek naše škola žila noční životem… Prvňáčci a deváťáci zde přenocovali, ale ještě předtím si všichni užili spoustu zábavy, podvečer plný her a úkolů. Každý „obr“ k sobě dostal několik „skřítků“, kterým se zodpovědně věnoval a pomáhal jim třeba s chystáním pelíšků. Na zahradě si společně zadováděli a když už jim kručelo v bříšku, opekli si buřtíky. Před noční stezkou si zahráli oblíbenou „židličkovanou“ a pak se s mírným strachem vydali na noční prohlídku školy. Stezka byla strašidelná, ale když se děti podepisovaly na pekelnou listinu, měly už úsměv od ucha k uchu. Na dobrou noc jsme si přečetli příhodnou knihu: Pekelná třída. Všichni jsme si to užili, budeme rádi vzpomínat.

Ráda bych poděkovala všem učitelům, kteří se podíleli na organizaci. V neposlední řadě patří velký dík právě deváťákům, kteří se tak obětavě, leckdy s nasazením vlastního těla, věnovali prvňáčkům. Děkujeme také rodičům, kteří nás vybavili bábovkami, buchtami, sušenkami, tousty, různými dobrotami a také v pátek ráno čerstvými palačinkami 🙂 Všechno bylo moc dobré a hned se po tom zaprášilo.

Všechny fotografie jsou ke stažení u paní učitelky M. Hamáčkové.

I když to vypadá, že si stříháme metr do prázdnin, není tomu tak. My se jen zdokonalujeme! Tentokrát v měření délek a v odhadu vzdálenosti. Dostali jsme metry, s nimiž jsme „obměřili“ celou třídu a následně jsme zkusili odhadnout, jak dlouhých je 20 metrů (ten den nás bylo ve třídě jen 20). Když už jsme byli na chodbě, zahráli jsme si Škatulata a touto hrou jsme si připravili „půdu“ na příští rok, kdy se budeme učit násobilku. Počítat po dvou, třech, čtyřech, pěti… to nám jde, tak uvidíme v příštím školním roce, co nám v našich hlavinkách zůstane přes prázdniny.

Ještě před koncem školního roku jsme zašli do knihovny (pobočka Březinova), abychom vrátili knihy již přečtené a půjčili si nějaké nové na prázdniny. Musíme si přeci doplnit čtenářský deník 🙂 Tentokrát si pro nás paní knihovnice připravila pohádkovou hodinu plnou luštění, hádanek a nových knížek. Dozvěděli jsme se, že pohádku můžeme napsat o čemkoliv, třeba i o svetru. Tak proč si nezkusit vymyslet pohádku O Králíčkovi? Společnými silami jsme to zvládli a výsledek nebyl vůbec špatný.

Děkujeme paní knihovnici za čas, který nám v tomto roce věnovala, a budeme se těšit opět po prázdninách.

 

1 2 3 9
IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily