Škola, do které stojí za to chodit

2013/2014

…která vůbec nebyla „černá“.
V pátek 16.2. jsme s našimi žáky navštívili představení Horáckého divadla s názvem Černá komedie. Trošku jsme se obávali, co od takto nazvané hry můžeme očekávat. Ale úplně zbytečně. Prožili jsme skutečně nádherný večer plný vtipu,lehké nadsázky a smíchu. Zcela oprávněně se tato komedie může honosit titulem nejzábavnější a nejduchaplnější komedie světového repertoáru.

Včera jsme absolvovali program zaměřený na plány do budoucna. Navázali jsme tak na exkurze na úřad práce a na Střední školu stavební v Jihlavě, které nám měly v rozhodování pomoci. Někdo už má poměrně jasnou představu o tom, čeho chce v životě dosáhnout. Ostatní mají naštěstí ještě pár měsíců na rozmyšlenou. Ale čas se rychle krátí…

Prázdniny se nám pomalu blíží ke konci, a tak je čas si připomenout, jak jsme trávili poslední školní dny. Navštívili jsme ZOO, kde jsme se zúčastnili velice pěkného programu o skřítku Lesníčkovi. Dozvěděli jsme se několik zajímavých informací, pohráli si, naučili se básničku a následně jsme se vydali obhlédnout zvířátka. Jihlavská ZOO je opravdu velice pěkná a my jsme tam společně prožili krásné dopoledne.

Děti, už se na Vás těším! 1. září se sejdeme opět ve škole. Mějte krásný zbytek prázdnin!

Když na loukách kvetou kopretiny, těšíme se všichni na prázdniny.

Po roce už tady budou zas, nastane nám lenošení, prázdný čas.

Na celé dva měsíce, opustíme lavice, v lese nebo u vody, užijem si přírody,

na celé dva měsíce, opustíme lavice, do školy pak s chutí vrátíme se zas!

Krásné léto přejí děti z 1. A a M. Hamáčková

Tomáškova maminka, paní Talácková, nezklamala a v rámci předčasné oslavy Tomáškových narozenin celou třídu překvapila nanuky, které si děti hned slízaly. Moc děkujeme a Tomáškovi přejeme všechno nejlepší!

Ve středu jsme absolvovali poslední plavecký výcvik a za naše snažení jsme dostali mokré vysvědčení. Každý dostal vysvědčení podle svých dovedností, ale zklamaný nebyl nikdo, protože jsme po zbytek hodiny dováděli v bazénu. Oproti tomu, jak jsme začínali a báli jsme se třeba i ponořit hlavu, jsou „skoro“ ze všech plavci 🙂 Snad se příští rok ještě zdokonalíme!

V pondělí jsme navštívili hlavní pobočku knihovny na náměstí, kde si pro nás paní knihovnice připravily program s názvem Knížka, moje kamarádka. Nejdříve jsme se seznámili s prostorem, s novými knižními tituly a členěním knih, následně jsme se přesunuli do studovny, kde už byl připravený kvíz.  Prověřili jsme si naši paměť a pozornost a zároveň dovednost spolupracovat. Vše jsme  zvládli na jedničku a někteří si odnášeli domů i zajímavé knížky na prázdninové čtení.

 

17.6.jsme se vydali do ZOO na vzdělávací program o afrických zvířatech. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a stihli jsme si i projít téměř celou zoologickou zahradu.

no images were found

10. 6. jsme se vydali společně s 2. A na výlet do Jaroměřic nad Rokytnou. Nejenom, že jsme si prohlédli místní zámek, ale viděli jsme pohádku divadla Mrak, vyzkoušeli si, jak se pracuje s loutkou a kostýmy a pochutnali jsme si na grilovaném špekáčku.

Dneska jsme absolvovali závěrečné plavání, dostali jsme mokrá vysvědčení a chvátali jsme na filmové představení Čtyřlístek ve službách krále. Byl to pěkný předposlední den ve škole, kéž by jich takových bylo více. A teď už jen zítra na dětské hřiště, pohrát a hurá na PRÁZDNINY!

Ze čtvrtka na pátek naše škola žila noční životem… Prvňáčci a deváťáci zde přenocovali, ale ještě předtím si všichni užili spoustu zábavy, podvečer plný her a úkolů. Každý „obr“ k sobě dostal několik „skřítků“, kterým se zodpovědně věnoval a pomáhal jim třeba s chystáním pelíšků. Na zahradě si společně zadováděli a když už jim kručelo v bříšku, opekli si buřtíky. Před noční stezkou si zahráli oblíbenou „židličkovanou“ a pak se s mírným strachem vydali na noční prohlídku školy. Stezka byla strašidelná, ale když se děti podepisovaly na pekelnou listinu, měly už úsměv od ucha k uchu. Na dobrou noc jsme si přečetli příhodnou knihu: Pekelná třída. Všichni jsme si to užili, budeme rádi vzpomínat.

Ráda bych poděkovala všem učitelům, kteří se podíleli na organizaci. V neposlední řadě patří velký dík právě deváťákům, kteří se tak obětavě, leckdy s nasazením vlastního těla, věnovali prvňáčkům. Děkujeme také rodičům, kteří nás vybavili bábovkami, buchtami, sušenkami, tousty, různými dobrotami a také v pátek ráno čerstvými palačinkami 🙂 Všechno bylo moc dobré a hned se po tom zaprášilo.

Všechny fotografie jsou ke stažení u paní učitelky M. Hamáčkové.

IMG_0048
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily