Aktuality zájmové a nepovinné aktivity

Děkujeme všem dětem a jejich rodičům za zapojení se do podzimního sběru papíru. Podařilo se nám nasbírat téměř 2500 kg!

Celkem se zúčastnilo 48 dětí. Na všechny čeká sladká odměna!

Pořadí tříd:

1. místo     5. B            541 kg        výukový program v ZOO
  2. místo     4. A        440,7 kg       výukový program v galerii
  3. místo     5. A        349,5 kg        sportovní den a exkurze SŠPTA                                                               Jihlava – prac. Polenská 2

Pořadí jednotlivců:

1. místo       3. A           208 kg       Svoboda Vít
  2. místo       4. A        206,4 kg      Charvát Jakub
  3. místo       5. B           200 kg       Landsman David

Děkujeme a těšíme se na další kolo v dubnu 2018.

Věříme, že se zapojí více dětí. Společnými silami nasbíráme ještě více papíru, protože odměny určitě stojí za to!

Zvláštní poděkování patří paní Wackové za organizaci celého sběru a domlouvání „dobrovolníků“. Všem děkujeme a těšíme se na příště. 🙂

Navštívit Knižní veletrh v Havlíčkově Brodě, jeden z největších veletrhů v České republice, se na naší škole stalo již příjemnou tradicí. Mottem letošního 27. ročníku se stalo zajímavé heslo „Literatura nebo život?“. Obzvlášť v našem žákovském prostředí by se mohlo zdát, že je to otázka úplně zbytečná – knihám přece dávno odzvonilo… Nemyslí si to však ani spisovatelé, ani nakladatelé a naštěstí ani naši žáci. V rámci besed jsme se seznámili s letošní mladou laureátkou Ceny Jiřího Ortena Zuzana Kultánová, která na veletrhu představila svoji prvotinu Augustin Zimmermann. Na stáncích jednotlivých nakladatelů jsme měli možnost obdivovat překrásné knihy, komiksy, odborné publikace. Literatura tedy stále žije!

Pokyny pro účastníky

Sraz: 16.00 před jídelnou (odjezd 16.15 hod.)

Představení: 18.00 – 19.30

Předpokládaný příjezd: 20.45 – 21.00 před školu

S sebou: Dobrou náladu!

Společenský oděv

Něco malého k  zakousnutí, pití (věci možno zanechat v autobusu)

Případné onemocnění hlaste, prosím, co nejdříve na číslo 732427958. Pokusíme se najít náhradníky, neboť vstupenky jsou již zakoupeny.

I v letošním školním roce se scházeli zájemci v Kroužku šikovných dětí. Velká změna nastala ve vedení kroužku. Kromě paní učitelky Medunové se velice aktivně na činnosti kroužku podílel pan učitel Tůma. Žáci, kteří tento kroužek navštěvovali si užili plno zábavy u zajímavých her. Hned na podzim se všichni společně vydali do jihlavských kolektorů. Snažili se také například dobýt pevnost Boyard. Společnými silami zjišťovali, kdo zavraždil kníže Václava. V týmech se stali majiteli rybářských lodí nebo obyvateli afrických vesniček. Protože letos oslavilo své narozeniny všemi známé Pexeso, změřili žáci své „pamětní“ síly i v Pexesiádě. V příštím školním roce se do Kroužku šikovných dětí mohou přihlásit žáci druhého stupně. Již teď se na zájemce těší pan učitel Tůma – vedoucí kroužku

.

Minulou středu jsme se vydali k Kroužkem šikovných dětí na dětské hřiště u jihlavské ZOO. Vytvořili jsme si dvě soutěžní družstva – dívčí a chlapecké. Děti soutěžily nejen v běhu po schodech. Ve většině soutěží vítězily dívky. Pořádně si děti užily i prolézání a cvičení na moderním hřišti. I když nám počasí nepřálo, nebe neustále hrozilo deštěm a foukal velmi chladný vítr, zažili jsme plno legrace.

V letošním roce se stal keramický kroužek pro naše žáky ještě zajímavější. To proto, že díky panu řediteli máme novou moderní pec na vypalování našich výrobků. V následující fotogalerii se můžete pokochat prvním glazovaným uměním našich malých výtvarníků, kteří kroužek navštěvují.     J.Hubáčková