Aktuality 2.stupeň

Aktuality z 2.stupně

Dne 20.1.2020 se uskutečnilo okresní kolo Olympiády v českém jazyce, ve kterém naši školu zastupovali žáci Anna Mynaříková a David Šenekl. V kategorii soutěžilo 42 žáků 8. a 9. tříd základních škol a příslušných ročníků gymnázií. I v takto velké konkurenci se našim žáků podařilo uspět a žákyně Anna Mynaříková získala 6.místo.

V dějepisu jsme si v uplynulých týdnech povídali o životě v pravěku. V hodinách výtvarné výchovy si proto žáci vyzkoušeli tvorbu maleb a vyrábění dobových nástrojů, zbraní i šperků. Jednotlivé výrobky si mohli otestovat během „války kmenů“.

Minulý týden proběhly ve školním divadle Jazykové dovednosti. Žáci v hodinách cizích jazyků nacvičili písničky, horor, různé scénky a pohádky. I letos podali všichni skvělé výkony. Už teď se těšíme na příští rok.

Celý příspěvek

Již tradičně se na naší škole uskutečnilo dopoledne určené žákům se speciálními vzdělávacími potřebami kraje Vysočina. Žáci z různých škol se zapojili do celé řady aktivit. S organizací celé akce pomáhali i naši žáci.