Aktuality 2.stupeň

Aktuality z 2.stupně

Poslední rok můžeme zcela jistě označit za nepředvídatelný – život s onemocněním Covid-19 nám přinesl řadu nečekaných změn, nepříjemných opatření. Můžeme ho však chápat i jako příležitost pro nové zkušenosti. Jsem proto moc ráda, že i naši žáci tuto výzvu přijali a se zápalem se zapojili do školního kola Olympiády v českém jazyce, které bylo letos organizováno distanční formou.

Lucie Paulová (9. A) se stala vítězkou školního kola, kterého se zúčastnilo osm žáků 8. a 9. ročníku. Do okresního kola ji doprovodí Lucie Petrlíková (9. B), která obsadila 2. místo.

Všem soutěžícím děkujeme za zájem a postupujícím přejeme hodně úspěchu v dalších kolech.

Dne 20.1.2020 se uskutečnilo okresní kolo Olympiády v českém jazyce, ve kterém naši školu zastupovali žáci Anna Mynaříková a David Šenekl. V kategorii soutěžilo 42 žáků 8. a 9. tříd základních škol a příslušných ročníků gymnázií. I v takto velké konkurenci se našim žáků podařilo uspět a žákyně Anna Mynaříková získala 6.místo.

V dějepisu jsme si v uplynulých týdnech povídali o životě v pravěku. V hodinách výtvarné výchovy si proto žáci vyzkoušeli tvorbu maleb a vyrábění dobových nástrojů, zbraní i šperků. Jednotlivé výrobky si mohli otestovat během „války kmenů“.

Minulý týden proběhly ve školním divadle Jazykové dovednosti. Žáci v hodinách cizích jazyků nacvičili písničky, horor, různé scénky a pohádky. I letos podali všichni skvělé výkony. Už teď se těšíme na příští rok.

Celý příspěvek