Škola, do které stojí za to chodit

Aktuality 1.stupeň

Aktuality z 1.stupně

V pátek 20. 5. proběhl na naší škole #NOBACKPACKDAY. Cílem celé akce bylo poukázat na to, že ne všechny děti mají možnost nosit pomůcky do školy v klasickém batohu, ale mnohdy je nosí pouze v ruce několik kilometrů. Takže i my všichni z Demlovky jsme to zkusili trošičku jinak….

S nápadem přišla 9. B, která celou akci zorganizovala 😊 Posuďte sami v galerii, jak byli naši žáci tvůrčí a s čím vším přišli do školy…

Náš žák Jindra Hederer ze 4.A vydal se svou babičkou krásnou knihu Pohádky pro malé kutily. Jindra je od první třídy velmi zručný, tvořivý žák, stále něco stříhá, lepí, maluje – i mimo hodin výtvarné výchovy. Na základě toho vznikl u nich v rodině velmi dobrý nápad, že vytvoří tuto knihu.

Proto jsme si i dnešní hodinu  čtení udělali zajímavější- jako autorské čtení. Nejdříve jsme si řekli, co to znamená autorské čtení, jak probíhá. Poté jsme si knihu prohlédli – je plná krásných pohádek, obrázků, básniček a hlavně návodů, jak zvířátka, strašidýlka a další věci vyrobit.

Děti sledovaly vyprávění zážitku Jindry z křestu knihy a závěrem jsme se domluvili, že v následujících hodinách výtvarné výchovy a pracovního vyučování zkusíme společně nějaký výtvor vyrobit.

Ukázku z křestu knihy a fotografie Jindrových výrobků můžete vidět na stránkách: www.facebook.com/Pohadkypromalekutily

….a ještě pár foteček k Černobílému dni. Skvěle jsme si zahráli a náš den rozhodně nebyl jen „černo – bílý“…. za organizaci díky žákům 8. C, se Sára Procházkovou v čele 🙂 

V pátek 18. března 2022 proběhla soutěž Matematický klokan. Na naší škole se zúčastnili všichni žáci od 2. do 8. třídy. Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testovaných úloh, kdy vybírají pouze jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti. Za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají na začátku tokový počet bodů, kolik je v kategorii úloh. Úlohy v soutěži jsou zaměřeny hlavně na logické myšlení.
Jestli Vás soutěž zaujala, zkuste si to také.
https://matematickyklokan.net/phocadownload/sborniky/sbornik_klokan_2021.pdf
Všem, co se soutěže účastnili, blahopřejeme.

V pátek 25. 2. 2022 se převlečte do kostýmu a užijte si karnevalový den. Nezapomeňte si zvolit společně s třídní učitelkou/učitelem nejlepší masku vaší třídy 🙂

V letošním roce se zúčastnilo 168 soutěžících. Největší počet výrobků zvládla třída 4.C, 6.A a 6.C.
Výsledky soutěže:
I. stupeň
1. místo Ema Leličová 4.C
2. místo Filip Běhan 5.C
3. místo Simona Paulíčková 1.B
II. stupeň
1. místo Vlastimil Vrzal a Vojtěch Velcl 9.A
2. místo Nicol Jozífková 7.C
3. místo Robert Blažek 8.A
4. místo Petr Kisiov 7.A
5. místo Simona Eliášová 7.B
Všem soutěžícím děkujeme za účast.

V týdnu od 8. do 12. 11. probíhal na ZŠ Demlova Bobřík informatiky. Je to obdoba olympiády z ICT. Žáci mohli ve 12 úkolech získat 192 bodů. Za 120 bodů se stali úspěšnými řešiteli.

Soutěže se zúčastnilo 97 žáků 4. a 5. ročníků v nejnižší kategorii MINI. Deset z nich se stalo úspěšnými řešiteli.

  • Na prvním místě se umístil Ondřej Juránek ze 4.B s celkovým počtem 177 bodů.
  • Na druhém místě se umístil Matyáš Báča z 5.D s celkovým počtem 156 bodů.
  • Na třetím místě se umístila Nicol Adamcová z 5.D s celkovým počtem 153 bodů.

V kategorii BENJAMIN, tedy pro 6. a 7. ročníky se soutěže zúčastnilo 125 soutěžících. Úspěšnými řešiteli se stalo 21 žáků.

  • Na prvním místě se umístil Martin Fila ze 7. A s celkovým počtem 164 bodů.
  • Na druhém místě se umístil Jakub Duchan z 6. B s celkovým počtem 160 bodů.
  • A na třetím místě se umístila Adéla Kejdová z 6. B s celkovým počtem také 160 bodů, ale s delším časem než měl Jakub na místě druhém.
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz