Aktuality 1.stupeň

Aktuality z 1.stupně

V letošním roce se zúčastnilo 168 soutěžících. Největší počet výrobků zvládla třída 4.C, 6.A a 6.C.
Výsledky soutěže:
I. stupeň
1. místo Ema Leličová 4.C
2. místo Filip Běhan 5.C
3. místo Simona Paulíčková 1.B
II. stupeň
1. místo Vlastimil Vrzal a Vojtěch Velcl 9.A
2. místo Nicol Jozífková 7.C
3. místo Robert Blažek 8.A
4. místo Petr Kisiov 7.A
5. místo Simona Eliášová 7.B
Všem soutěžícím děkujeme za účast.

V týdnu od 8. do 12. 11. probíhal na ZŠ Demlova Bobřík informatiky. Je to obdoba olympiády z ICT. Žáci mohli ve 12 úkolech získat 192 bodů. Za 120 bodů se stali úspěšnými řešiteli.

Soutěže se zúčastnilo 97 žáků 4. a 5. ročníků v nejnižší kategorii MINI. Deset z nich se stalo úspěšnými řešiteli.

• Na prvním místě se umístil Ondřej Juránek ze 4.B s celkovým počtem 177 bodů.
  • Na druhém místě se umístil Matyáš Báča z 5.D s celkovým počtem 156 bodů.
  • Na třetím místě se umístila Nicol Adamcová z 5.D s celkovým počtem 153 bodů.

V kategorii BENJAMIN, tedy pro 6. a 7. ročníky se soutěže zúčastnilo 125 soutěžících. Úspěšnými řešiteli se stalo 21 žáků.

• Na prvním místě se umístil Martin Fila ze 7. A s celkovým počtem 164 bodů.
  • Na druhém místě se umístil Jakub Duchan z 6. B s celkovým počtem 160 bodů.
  • A na třetím místě se umístila Adéla Kejdová z 6. B s celkovým počtem také 160 bodů, ale s delším časem než měl Jakub na místě druhém.

Již tradičně se na naší škole uskutečnilo dopoledne určené žákům se speciálními vzdělávacími potřebami kraje Vysočina. Žáci z různých škol se zapojili do celé řady aktivit. S organizací celé akce pomáhali i naši žáci.

Charitativní sbírka

Dne 31.5. uspořádali žáci 6. tříd s paní učitelkou Pokornou charitativní sbírku na pomoc dětem žijícím v Africe.  Za velké podpory svých blízkých připravili bohatý prodej sladkostí a jiných pamlsků, který jim letos vynesl rekordní výtěžek  17 782,- Kč. Tato částka bude již tradičně poskytnuta mezinárodnímu fondu UNICEF na financování různých programů pomoci. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem žákům 6. ročníků za organizaci akce, jejich rodičům za obětavou pomoc, všem pedagogům, kteří podpořili své žáky v jejich dobrém úmyslu, a především všem žákům naší školy, kteří zakoupením výrobků přispěli na dobrou věc.

Charitativní akce žáků 6.ročníku
Dne 31.5.2018 se na naší škole uskuteční již tradiční prodej „koláčků“, které pro tuto příležitost připraví naši žáci 6. tříd s obětavou podporou svých rodičů, prarodičů i pedagogů. V průběhu dne si všichni žáci a zaměstnanci naší školy budou moci tyto drobné sladkosti zakoupit za cenu od 5,- do 15,- Kč a přispět tak do sbírky. Utržené peníze pak budou zaslány na konto světové organizace UNICEF na pomoc africkým dětem.
Podpořte naši akci „Děti dětem!“.

24. dubna 2018 se uskutečnil jarní sběr papíru na naší škole. Celkem se nasbíralo téměř 3 400 kg.

Pořadí tříd (tentokrát podle počtu zúčastněných žáků z jednotlivých tříd):

1. místo 5. A      17 žáků                  (505,8 kg)
  2. místo 2. B       8 žáků                   (266 kg)
  3. místo 4. A        4 žáci                   (322,1 kg)

Pořadí jednotlivců:

1. místo      2. A         580 kg        Filip
  2. místo      3. C         302 kg        Sofie
  3. místo      5. B         300 kg        Filip
  4. místo      1. B          175 kg         Vojtěch
  5. místo      1. B          152 kg         David

Celkem se zúčastnilo 56 žáků. Všechny zúčastněné čeká sladká odměna!

Příští sběrová akce bude na podzim 2018! Děkujeme všem, kdo s organizací sběru pomáhali!