Dobrý den,

prosím všechny žáky a zákonné zástupce, kteří používají mobilní telefon k vyfocení vypracovaných úkolů o zmenšení velikosti odesílané fotografie (změna rozlišení). Odesílané fotografie bez úpravy mají mnohdy až 5 MB a velmi rychle zaplní kapacitu uložiště jednotlivých systémů. Výsledkem může být zaseknutí systému viz. páteční výpadek systému Moodle.

Pro mobilní telefony se systémem Android doporučuji např. tu tu jednoduchou aplikaci – Reduce Photo Size ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shoozhoo.imageresizer&showAllReviews=true ), která umožňuje vyfocení, zmenšení i přímé odeslání téměř bez zásahu uživatele.

S mobilním telefonem Apple nemám bohužel zkušenost a nemohu doporučit vhodnou aplikaci. V případě, že znáte jednoduchou aplikací, umožňující změnu rozlišení pro telefon Apple, prosím o doporučení, rád předám i ostatním žákům a zákonným zástupcům.

Předem děkuji Novotný