Škola, do které stojí za to chodit

Navštívit Knižní veletrh v Havlíčkově Brodě, jeden z největších veletrhů v České republice, se na naší škole stalo již příjemnou tradicí. Mottem letošního 27. ročníku se stalo zajímavé heslo „Literatura nebo život?“. Obzvlášť v našem žákovském prostředí by se mohlo zdát, že je to otázka úplně zbytečná – knihám přece dávno odzvonilo… Nemyslí si to však ani spisovatelé, ani nakladatelé a naštěstí ani naši žáci. V rámci besed jsme se seznámili s letošní mladou laureátkou Ceny Jiřího Ortena Zuzana Kultánová, která na veletrhu představila svoji prvotinu Augustin Zimmermann. Na stáncích jednotlivých nakladatelů jsme měli možnost obdivovat překrásné knihy, komiksy, odborné publikace. Literatura tedy stále žije!

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily