Uzavření škol v ČR – Ministerstvo zdravotnictví zakazuje s účinností ode dne 11. března 2020 osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů a osobní přítomnost studentů na studiu na vysoké škole podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů.

Informace pro zákonné zástupce

Ošetřovné:

– Pokud v souvislosti s opatřením Ministerstva zdravotnictví bude muset rodič pečovat o dítě mladší 10 let, pak zaměstnavatel je povinen omluvit jeho nepřítomnost v práci po dobu, kdy pečuje o dítě mladší 10 let.

– Zaměstnanec – rodič má nárok na ošetřovné, pokud žije s dítětem ve společné domácnosti. Rodiče se mohou v péči o dítě vystřídat.

– Podrobnosti včetně tiskopisu, který potvrzuje škola, jsou k dispozici na

Informace k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví k uzavření škol

Informace ČSSZ

FORMULAR OSETROVNE[6187]

Informace pro pracovníky školy:

V pondělí 16. března 2020 se, prosím, dostavte do zaměstnání, kde bude domluven další postup, který bude platit po dobu Mimořádného opatření MZČR.

Další podrobnější informace budou na webové stránky a Komens vloženy během neděle 15. 3. Prosíme o jejich sledování.