V uplynulém týdnu proběhlo v našem divadle školní kolo recitační soutěže. Přehlídka recitátorů byla nabitá, zazněly známé básně oblíbených autorů i zcela nové současných básníků,  přibližující dnešní vnímání světa. Pro porotu tedy vůbec nebylo snadné vybrat mezi skvělými účastníky ty nejlepší.

V nižší kategorii se nejúspěšnější recitátorem stal Filip Běhan ze 6. B, druhé místo obsadil Tomáš Plašil ze 7. B a třetí příčka náleží Adamu Krejčímu ze 7. C. Ve vyšší kategorii se vítězkou stala Sára Procházková z 9. C, druhé místo obsadila Šárka Doláková z 9. A a třetí místo si vysloužila Nela Rambousková a Julie Chlupová z 9. A. Porota se však rozhodla ocenit další výjimečné výkony. Česné uznání tedy náleží Alexandru Mayerovi za mimořádný přednes Erbenovy Svatební košile, ukrajinský žák  Yehor Tysiachnyi byl oceněn za dojemný přednes básně Jiřího Žáčka.

Vrcholem celého kulturního programu se stalo vystoupení školního dramatického kroužku. Ten v tomto roce nastudoval novou pohádku Rádcové a tři dračí hlavy, při které se bavil celý sál. Věřme, že stejně nadchne diváky na letošní přehlídce dětských divadelních souborů.

Všem recitátorům děkujeme za účast, výhercům gratulujeme.