Naši žáci osmé a deváté třídy se zapojili do projektu Střední průmyslové školy stavební ve spolupráci s Vysočina Education. Soutěž probíhala od října – žáci tvořili modely staveb na téma: Bydlení na zemi, pod zemí, nad zemí… aneb kde všude lidé mohou žít. Tvorbu našich žáků zastupovalo 6 prostorových děl. Žáci je prezentovali v sobotu 23. 11. na Dnu otevřených dveří na Střední průmyslové škole v Havlíčkově Brodě. Komise složená ze stavebních odborníků posoudila nápad a technické zpracování výrobků ze základních škol v kraji a odměnila soutěžící věcnými cenami.

1.místo získala Radka Konečná a Jan Zelený

2.místo opět Radka Konečná a Jan Zelený

Oba soutěžící vytvořili 2 modely staveb a obě stavby se umístily na čelních místech.

Zvláštní cenu poroty dostala stavba Pavla Černého a Patrika Kaince rovněž z 9.A a opravdový obdiv za náročné zpracování a zvláštní cenu poroty získala čtveřice děvčat z 8.A – Lada Bruknerová, Marcela Smrčková, Vendula Křivánková a Kristýna Šindlerová.