V minulém týdnu proběhlo na naší škole blokové vyučování věnované 30. výročí Sametové revoluce.  Žáci se formou hry přenesli na chvíli zpátky v čase do dob minulého režimu a vyzkoušeli si, jak tenkrát některé věci fungovaly. Zjistili, kdo byli jiskřičky a pionýři, prošli branným cvičením, maturitou a poznali na vlastní kůži, jak obtížné mohlo být překročení hranic a vycestování. Našim žáků se „vycestovat “ naštěstí povedlo a společně pak v tělocvičně přivítali svobodu. Nechyběla společně zazpívaná hymna a slavné cinkání klíčů, které k revoluci neodmyslitelně patří. Velký dík si zaslouží žáci, kteří se na akci podíleli jako spoluorganizátoři a zvládli vše na jedničku. Akci si všichni užili a možná se někteří alespoň na chvilku zamysleli nad tím, jak důležitá je pro nás svoboda a že není vždy samozřejmostí.