V pátek 29. 4.  se naše škola zúčastnila rozsáhlého programu s názvem Velká rodinná rada. Jednalo se o projekt, který seznamuje děti hravou formou s tématem finanční gramotnosti. Žáci se stali všemi možnými členy domácností od miminek po důchodce a přijali jejich zodpovědnost za podíl na rodinném rozpočtu.

Ve svých fiktivních rodinách, které byly popravdě dost zvláštní – Úžasňákovi, Mumiovi, Hobitovi…), začali řešit, jaké náklady na svůj život mají a jak je pokryjí. Museli platit nezbytné výdaje, ale zbylo jim také na radosti a dopřávání si. Setkali se s pojmem pojištění, půjčka, brigáda loterie, ale taky s nenadálou událostí, která je mohla o veškerý rozpočet připravit. Některé rodiny nenadálou událost ustály, jiné by musely sáhnout po pomoci a nebo dokonce vyhlásit osobní bankrot. Všechny informace jsme ještě během pondělního dne zahrnuli do tvorby myšlenkové mapy na téma rodinného rozpočtu.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky