Už jsme Vám psali, že se chystáme na výlet. Ve čtvrtek 26. 11. jsme hned ráno odjeli do Ždírce, kde na nás netrpělivě čekali klienti domova důchodců. Po našem příjezdu jsme se všichni sešli ve vstupní hale, abychom se vzájemně představili. Každé z dětí mělo informaci o naší škole nebo naší třídě. My jsme se naopak dozvěděli, pro koho je určen domov důchodců, kolik v něm žije seniorů, jaký mají program a mnoho dalšího. Poté jsme dostali dárky od krajského radního pana Krčála, který se za námi přijel podívat společně s panem Sýkorou. Společně jsme si zazpívali a následně se rozdělili do 3 skupin. Všichni jsme se velice těšili. Některé děti si zahrály na ošetřovatelky a ošetřovatele, když pomáhaly klientům do společenských prostor, kde se jednotlivé dílny konaly.  A co se vlastně dělalo? Někdo byl v rehabilitační místnosti, kde zkoušel jednotlivé úkoly, které plní i senioři. Seznámili jsme se s dalšími pomůckami a protáhli si tělo. V další dílně jsme vyráběli ozdobičky a andělíčky. Zde děti spolupracovaly se seniory, pomáhaly jim stříhat, lepit, dokreslovat. Byla zde velice příjemná, přátelská atmosféra. Výrobky se všem povedly. V poslední dílně se pekly perníčky. Opět se zde sešli senioři i děti. Někdo válel těsto, někdo vykrajoval, ale všichni si mezi sebou povídali a poznávali se. Po takovéto činnosti nám všem vyhládlo, s chutí jsme se pustili do svačiny, zkoumali jsme balíčky, které jsme dostali, a dávali si sušenky a čaj, který nám v domově připravili. V závěru naší návštěvy jsme si prošli celý areál, seznámili se s místním pejskem a pohráli si. Při čekání na autobus jsme se ještě pořádně zkoulovali, protože napadl zrovna čerstvý sníh. Sněhulák po nás dlouho nezůstal, ale myslím, že příjemný pocit v našich srdcích trvá. Naše návštěva nebyla poslední, přijedeme opět v lednu.

Možná Vás zajímá, jaký dárek jsme do domova dovezli… Vyrobili jsme knihu, kde se na každé její stránce představuje jedno dítě. Děti dostaly za úkol o sobě něco napsat, přiložit fotografii, aby si mohli senioři naše jména a tváře připomenout. Julinka Chvastková pak předala osobní dárek, který sama vyrobila. Hliněnou podkovu pro štěstí, z níž měli všichni obyvatelé domova radost. Naše prezentace pak zůstala v domově, kde pro ni budou zaměstnanci hledat místo, aby byla všem na očích.

Děkujeme zaměstnancům domova, že pro nás připravili pestrý program a že se nám tak pěkně věnovali. Klientům děkujeme za milé přijetí a povídání.

Všem přejeme krásný adventní čas!