Trick or treat! – my říkáme trick, ale chceme i treat 🙂

A to všechno jsme si dnes užili v našem halloweenském vyučování. Krásné masky dětí, dobroty, které nám rodiče vlastnoručně připravili nebo koupili, zpívání, tancování, divadlo, ale i učení (abyste si nemysleli, že jsme se dnes ve škole „flákali“…). A co jsme tedy dělali? Kromě pojídání všech mňamek, popíjení upíří krve, kterou nám Tomášek ve spolupráci s maminkou namíchali, jsme doplňovali pracovní listy z češtiny a matematiky. Zde jsme především pracovali s textem, ale procvičili jsme si vše, co jsme se dosud ve škole naučili. Prostor zbyl i na vymýšlení vlastní slovní úlohy o dýních. Už se moc těším, až si je po prázdninách řekneme. Dopoledne uteklo jako voda, ale zvládli jsme všechno. Nejvíce jsme se těšili, až se vzájemně představíme, prohlédneme si naše kostýmy, a tajně jsme doufali, že Natálka Schreiberová si pro nás jako každoročně připravila divadlo. Nezklamala nás a opět pro nás namalovala postavy a kulisy a nacvičila pohádku, tentokrát o Luftbabě 🙂 Představení se Natálce velice povedlo, ve třídě všichni pozorně sledovali pohádkový příběh a obdivovali namalované postavičky. Natálce i jejím rodičům moc děkujeme a budeme se těšit na další divadélko.

Děkujeme rodičům za pomoc a nápady. Donesené dobroty budeme postupně ujídat, ale nebojte, moc jich nezůstalo 🙂