V pátek 18.října jsme my „všímálci“ a všichni ostatní milovníci knížek navštívili knižní veletrh v Havlíčkově Brodě, který je považován za největší a nejúspěšnější akci svého druhu v České republice. I přes malý prostor a velkou návštěvnost jsme si vše pozorně prohlédli, a dokonce získali několik autogramů. Největší boj se strhl o autogram bývalého prezidenta Václava Klause, který však ochotně vyhověl každému zájemci. Podobně vstřícný byl i Jří Žáček (autor řady sbírek básní pro děti), který se s námi i ochotně vyfotografoval. Poté jsme navštívili autorské čtení spisovatelky Petry Dvořákové, která na veletrhu představovala svoji novou knihu Julie mezi slovy. Další osobností, kterou jsme měli šanci poznat, byla japonská ilustrátorka Iku Dekune, která nově ilustrovala řadu klasických, avšak věčných příběhů, jako je třeba kniha Říkali mi Leni. Veletrh byl pro nás příjemným zážitkem a obrovskou novou zkušeností.