Škola, do které stojí za to chodit

Dnešní slunečný den jsme strávili v Pelhřimově. Ještě před naším odjezdem jsme si pohráli v táboře a posilněni obědem jsme vyrazili na autobus. V batůžku jsme si nesli chutnou svačinku a velkou zásobu pití, všichni jsme se na výlet moc těšili. Naše první kroky vedly do muzea kuriozit, kde jsme si vše důkladně prohlédli, některé děti si i zasoutěžily a společnými silami jsme největší tužkou napsali text: Škola v přírodě 2015. V muzeu zlatých českých ručiček jsme obdivovali šikovnost lidí, zvláště jejich trpělivost nad titěrnou prací. Po odpočinku jsme vyrazili do Pekla. Je pravda, že jsem zde měla trochu strach, abych všechny děti odvezla zpět do tábora. Rodiče, nebojte se, z pekla se vrátili všichni, ale některé děti měly na mále J Však jsme je na váze převážili a někdo se zapsal do knihy hříšníků. Když jsme si prohlédli Humpolec z výšky, neodolali jsme ani pozvání na věž pelhřimovskou. Lidem procházejícím kolem jsme zvesela mávali a divili byste se, kolik rukou nám pozdravy opětovalo. V této části našeho povídání se dostáváme k dnešní otázce: Co nebo koho jsme vynesli na vyhlídkovou věž kostela sv. Bartoloměje, do výšky 30m? Po tomto náročném výkonu jsme si dali vytouženou zmrzlinu a pohráli si na náměstí. Celí unavení jsme se těšili zpět do tábora, především na večeři. To ale děti ještě netušily, co se bude dnes podávat… Dali jsme si vlastnoručně vyrobené hamburgery. A že jsme si dali záležet, však jsme je dělali sami pro sebe. Někdo by si mohl myslet, že jsme toho za dnešní den zažili až moc. Opak je pravdou. Děti si přály stezku odvahy… Proč jim tedy nějakou nepřipravit? Slovo dalo slovo a už se mi hlásili studenti pražského gymnázia, s nimiž jsme tábor osídlili, že nám rádi pomohou. Pohádkový les za táborem se náhle změnil v les strašidelný. Svíčky osvětlovaly potemnělý les, strašidla vylézala ze svých děr… Už se bojíte? Nebojte se, děti byly také statečné. Na konci jejich cesty na ně čekaly dárečky. A jestli neusnuly, tak si s nimi hrají ještě teď… 🙂

Správná odpověď na včerejší otázku zní: První dítě se vzbudilo v 5:48 J Budišťáka získává rodina Adamova (5:47 SEČ a mají pravdu. Kubík to vážně nebyl :-), ale neměl od toho daleko…)

Děkuji za Vaše zprávy. Už teď se na Vás těšíme. Na někoho v Jihlavě, na někoho v Mladých Bříštích. Pátek se blíží. Stýská se Vám??

IMG_0051
Archiv
Statutární město Jihlava Masarykovo náměstí 97/1 58601 Jihlava 1 www.jihlava.cz
baner-bily