Zdravíme všechny, kdo netrpělivě čekají na zprávy z dnešního dne a samozřejmě na správnou odpověď na naši včerejší otázku. Než měly všechny děti povlečeno, uběhla přesně 1 hodina a 27 minut. Z došlých zpráv byla nejvíce správné odpovědi paní Talácková (90 minut). Dostává jednoho bludišťáka 🙂

Dnešní den jsme věnovali sportovním disciplínám. Po rozcvičce a vydatné snídani měly děti možnost si vybrat, co by rády dělaly. Vyhrály míčové hry. Některé děti brzy pochopily, proč jsou na jedné straně jídelny mříže na oknech J Po svačince jsme se pustili do vyrábění a zápisu našich včerejších zážitků. Protože do oběda bylo času dost a vedro bylo veliké, vyšli jsme si na procházku do obce Mladé Bříště, kde jsme nejdříve smutně koukali na zamčené dveře místního obchodu. Pan prodavač se nad námi ale slitoval a přišel nám otevřít, abychom si mohli koupit nanuka. Jé, to bylo příjemné osvěžení a ty jazyky… Když jsme se posilnili, vydali jsme se na procházku. Cesta vedla do kopce a z kopce, ale nakonec skončila na dětském hřišti, odkud jsme hladově utíkali do tábora. Není divu, že děti po obědě s nadšením přijaly polední klid. Když jsme si odpočinuli, přemístili jsme se na travnaté hřiště, kde jsme hráli a hráli… až do svačinky a poté došlo na to nejhorší. Matematické sloupečky. Kdybyste slyšeli, jak děti protestovaly a slibovaly… Nebylo jim to nic platné, však mě znáte 🙂 Nakonec to nedopadlo úplně nejlépe, ale Julinka Polreichová mi vysvětlila, jak se mohlo stát, že se tam občas nějaká chybička vyskytne… Je to prý tím čerstvým vzduchem 🙂 Na dnešní podvečer jsem dětem slíbila překvapení. Udělali jsme si vlastní pizzu a byla to mňamka. Paní kuchařka nám připravila ingredience a z nás se stali mistři pizzaři. Upečené pizzy děti sluply jako maliny. A kdo by si myslel, že po tom všem dovádění šly děti pokojně do postýlek, tak je na omylu. Ještě jsme tady na louce lítali jako žluťásci (však máme žlutá trika), dokonce se děti dožadovaly běhání do kopce a dalších blbostí. Divím se, že jste jejich protesty, ve chvíli, kdy jsem je posílala do sprchy, neslyšeli až do Jihlavy. Nakonec jsem je přesvědčila, že zítra je také den a už jsou z nás mydlinky. Musíme dočerpat energii na zítřejší den, čeká nás výlet do Pelhřimova a možná i něco dalšího. Ale o tom zas až zítra… Mějte se krásně a těšíme se na Vaše zprávy. Omlouvám se, že neodepisuji, ale jistě chápete, že všechen čas věnujeme dětem. Děkuji za pochopení.

I dnes pro Vás máme otázku: V kolik hodin se dnes vzbudilo první dítě?

P. S. Nebojte se, fotek je již téměř 400. O nic Vás neochudím, zde je jen malá ochutnávka 🙂