To bylo tenkrát… ve čtvrtek 28. 5., když pejsek a kočička ještě spolu hospodařili; měli u lesa svůj malý domeček a tam spolu bydleli a chtěli všechno dělat tak, jak to dělají velcí lidé.

Náš ročníkový den, který jsme zahráli nejen našim spolužákům, ale především našim rodičům a prarodičům, byl inspirovaný Povídáním o pejskovi a kočičce. Připravili jsme si veselé vyprávění o dvou kamarádech. Povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou. Poslali jsme i dopis dětem z 2. A, v našem případě vzkaz našim rodičům. Vystoupení se všem moc líbilo. Děti si zaslouží velikou pochvalu a rodiče poděkování za jejich pomoc s učením textu a za přípravu kostýmů.