V úterý 5. 5. jsme navštívili Brno. Naše dobrodružná cesta začala nástupem do autobusu Student Agency. Ačkoli byly děti připraveny na to, co je během cesty čeká, jejich překvapení a údiv nekončil ani při výstupu v Brně. První kroky vedly do Moravské galerie, do Pražákova paláce, kde na nás čekala naše průvodkyně, aby nás seznámila s uměleckým směrem kubismus.  Výukový program nám ukázal, že i obraz může vypadat jako puzzle, poskládané z různých tvarů a barev. Během prohlídky expozice někoho napadlo, že obrazy jsou skládané z hromady malých krychliček (kubusů). Protože to byla naše první návštěva galerie, učili jsme se, jak na obrazy nahlížet, co v nich hledat. Zasoutěžili jsme si a pak nás čekala výtvarná dílna, z níž jsme si odvezli domů krásné umělecké dílo.