Poslední den naší školy v přírodě se nesl v odjezdovém duchu. Na snídani jsme ale všichni přišli s úsměvem a vy můžete ohodnotit, jak jsme samostatní. Každý si vybral na snídani to, na co měl chuť a sám si to také připravil. Po snídani měla skupinka námořníků malé překvapení. Za nevhodné chování při hledání pokladu jim byl jejich poklad sebrán. Někdo to těžce nesl, někdo vypadal, že se s tím již smířil, jiní věděli, že jsem „měkota“ a poklad jim vrátím 🙂 Rozdělování pokladu se neobešlo bez drobných neshod, ale nakonec si do pokoje odnášel každý svůj podíl a tvářil se nadmíru spokojeně. Před obědem jsme dobalili všechny věci a dopsali poslední zápis v našem lodním deníku. Dokreslili jsme obrázky a svázali jsme deník do výsledné formy. Za statečnost a šikovnost byly děti odměněny diplomem a dárečkem na památku – keramickou kotvičkou, kterou si můžou doma vymalovat. Na cestu domů jsme se vyzbrojili šátky, které jsme si den předtím namalovali a vyrazili jsme na zaslouženou odměnu – zmrzlinu. Poté nás už ale čekala cesta poslední – na vlakové nádraží. Cestou jsme ještě stihli nakrmit hladové kačeny, proběhnout se a hned, jak přijel vlak, zvesela jsme nastoupili, protože jsme věděli, že v Jihlavě už na nás čeká výprava nedočkavých rodičů. A měli jsme pravdu, rodiče netrpělivě přešlapovali na peronu a jak vlak zastavil na nástupišti, radostně nám mávali a zjišťovali, jestli jsme někoho nezapomněli v Lukách. Nezapomněli, nebojte! Každý rodičům v rychlosti řekl, jak jsme se měli, co jsme dělali, a doma děti jistě ve vyprávění pokračovaly, protože jsme toho zažili opravdu hodně.

Děkuji všem rodičům za pomoc s odvozem zavazadel, napečené buchty, dárečky pro děti a zvláště paní Vrzalové a Petě za pomoc s organizací! Příští rok se na Vás budeme opět těšit.