Zdravíme všechny ze školy v přírodě! Jsme v Lukách nad Jihlavou a máme za sebou první den, velice náročný den 🙂 Naše první kroky, poté co jsme se rozloučili s rodiči, vedli na záchrannou službu, kde jsme si mohli vyzkoušet pomůcky záchranářů a zjistit něco o náplni jejich práce. Změřili jsme si tlak, povozili se na vozíčku, dlahou jsme si zpevnili „poraněnou“ nohu, prohlédli si sanitku a následně i vrtulník. Naši průvodci – záchranáři nás vzali i do místnosti, kde se přijímají telefony na tísňové lince. Byla to velice zajímá a poučná exkurze. Poté jsme nasedli na autobus do Luk. Na přivítanou jsme si dali točenou zmrzlinu a šli jsme se ubytovat. Po vydatném obědě jsme se vydali na procházku. Měli jsme domluvenou návštěvu včelaře, který nám ukázal medování, ulítlý roj včel a zodpověděl všechny naše dotazy. Tato návštěva byla sladká jako med, někdo si ho odnášel domů i na teplácích 🙂 Následně jsme došli do tábora Svatoslav, kde jsme hráli hry a opekli si špekáčky. Na ubytovnu jsme dorazili značně unavení, špinaví, ohněm ovonění, ale spokojení. První den se vydařil, tak jen vysprchovat, pomazlit a spát. Dobrou noc!

P.S. Po tak dlouhém výšlapu si na Vás, rodiče, děti ani nevzpomněly 🙂