Naše třída navštívila environmentální centrum PodPovrchem v jihlavské ZOO, kde jsme se zúčastnili programu: Kde se plazí plazi. Jak už název napovídá, povídali jsme si o plazech, a náš program jsme zahájili básničkou. Děti toho o plazech hodně věděly, tak lektorku s nadšením doplňovaly, a její povídání se zaujetím poslouchaly. Všichni jsme byli zvědaví, jestli uvidíme nějaké zvířátko a brzy jsme se dočkali. Pohladili jsme si gekončíka a korálovku. Prohlédli jsme si krunýř želvy a rozeznávali zmiji od užovky. Věděli jste, že někdy jsou od sebe k nepoznání a nejlépe je rozeznáte podle zorničky? V závěru jsme si vše zopakovali a za odměnu jsme si vybarvili papírového hada, kterého si můžeme doma zavěsit, a když bude průvan, bude se nám had kroutit. Bylo to příjemně strávené a poučné dopoledne. Těšíme se na další povídání, které spojíme i s prohlídkou ZOO.