Ve čtvrtek, po podzimních prázdninách, se místo dětí sešla v 1. A Halloweenská strašidla: čarodějnice a čarodějové, dýně, duch, pirát, netopýři, příšery… Na strach nebyl čas, protože jsme si chvíli povídali o tomto anglosaském lidovém svátku, naučili jsme se básničku, zazpívali si písničku a především jsme se naučili nová anglická slovíčka, která se týkají Halloweenu.  Tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) děti koledovaly o sladkosti. Čas nám zbyl i na počítání a tvoření… Vyráběli jsme dýně z papírových tácků a vybarvovali obrázky, které si pro nás Laurinka připravila, za což jí moc děkujeme. Ve fotogalerii si všechna strašidla můžete prohlédnout ve chvíli, kdy se nám představovala. Velkým překvapením pro nás bylo připravené loutkové představení, které samostatně nacvičila a nakreslila Natálka Schreiberová. Téma představení bylo čistě halloweenské a bylo opravdu podařené. Za své vystoupení sklidila Natálka velký potlesk a chválu spolužáků. Natálčiným rodičům děkujeme za zapůjčení divadélka. Chvilku jsme věnovali i hře židličkovaná, v našem případě podsedákovaná, ale čas byl neúprosný a doba oběda se blížila. Jako v pohádce o Popelce, odbilo 11:40 a ze strašidel se rázem staly naše hodné, šikovné děti z 1. A!

Všem rodičům děkujeme za přípravy krásných masek, zapůjčených dýní a dobrot, které budou děti postupně dojídat. Dopoledne se vyvedlo a všichni se těšíme na příští rok. Ale ještě předtím nás čeká masopust, tak už můžete, rodiče, přemýšlet nad maskou 🙂