22. duben je znám jako Den Země. Tento svátek slaví lidé na celé planetě a naše třída nebyla pozadu. Slavili jsme společně s dětmi z MŠ Jeřabinka. Paní učitelka Veronika pro nás připravila „Putování skřítka Huberta“, což obnášelo několik činností a úkolů. I přes nepříznivé počasí jsme vyběhli do lesíka v blízkosti školky a stali jsme se součástí přírody, kterou jsme pozorovali, poslouchali, hledali jsme přírodniny a uvědomili si, že se dá v lese dělat i plno jiných činností, než jen sbírat houby a lesní plody, což je samozřejmě příjemná záležitost 🙂 Víme, že bychom měli o přírodu pečovat a neničit ji, nejen v tento den, ale každý den v roce. Příroda nám to mnohonásobně vrátí. Děti z 1. A se učí chovat ekologicky a přírodu chránit!

Jedna buddhistická moudrost praví, že stromy kromě toho, že poskytují kyslík a dodávají energii, také neslyšně zpívají celé planetě, aby ji udržely při životě….